Informacje o suplementach diety Polacy najczęściej uzyskują u farmaceuty w aptece lub u lekarza, natomiast źródła takie jak rodzina i znajomi, publikacje oraz informacje reklamowe są wymieniane rzadziej. Kobiety znaczenie chętniej opierają się na poradach ekspertów, natomiast dla mężczyzn opinia najbliższych jest niemal równie ważna – wynika z badań TNS OBOP.
Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni opierają się na poradzie farmaceuty (odpowiednio: 62 i 40 proc. wskazań); chętniej czerpią również informacje z przekazów reklamowych (reklamy w telewizji i prasie, ulotki i reklamy w aptekach. Z kolei panowie częściej zgłaszają się po porady do swoich bliskich: rodziny (39 do 27 proc.) oraz znajomych i przyjaciół.
Osoby w wieku powyżej 45 lat przy zdobywaniu wiedzy o suplementach diety korzystają przede wszystkim z informacji uzyskanych od lekarza (61 proc.), farmaceuty (56 proc.) oraz bliskich krewnych (ponad jedna trzecia badanych. Młodsi respondenci w szerszym zakresie korzystają z różnych źródeł informacji, polegając co prawda w dalszym ciągu przede wszystkim na farmaceucie (54 proc.).
Wykształcenie jest kolejną cechą różnicującą korzystanie z poszczególnych źródeł informacji. Osoby z wykształceniem średnim oraz wyższym istotnie częściej kierują się poradą farmaceuty oraz publikacjami prasowymi. Z kolei osoby z wykształceniem poniżej średniego preferują takie źródła, informacji jak: lekarz, rodzina oraz programy telewizyjne i radiowe.